Lajme Shqip Wednesday, 23 March 2011 09:47

Natalie Portman fitoi çmimin pёr performancёn mё tё mirё nё rolin e Nina Sayers, balerinёs me çrregullime mendore, nё dramёn psikologjike “Black Swan”.

Gjatё fjalёs sё saj nё skenё ajo falenderoi tё fejuarin e saj dhe njёkohёsisht babain e fёmijёs sё saj tё parё, Benjamin Millepied. “Ai ёshtё aktori mё I mirё”. Kёshtu e pёrshkoi ajo korografin e filmit “Black Swan”, qё njёkohёsisht bashkёpunoi edhe si aktor nё rolin e njё balerini. Pёrpara ceremonisё sё ndarjes sё çmimeve, 29-vjeçarja Portman nuk hezitoi ta reklamonte barkun e saj tё fryrё nёn njё fustan tё shndritshёm nga Victor & Rolf, tё shoqёruar me bizhuteri Tiffany. Ajo rrёfen se ёshtё duke pёrzgjedhur disa emra fёmijёsh dhe se mirёpret çdo sygjerim.