Lajme Shqip Wednesday, 27 April 2011 07:56

Legjendari i kinematografisё Jack Nicolson ka festuar 74- vjetorin e tij mё 22 Prill.

 

Me kёtё rast ai ka vendosur tё nxjerrё nё shitje fermёn e tij tё dashur pёr 4.25 milion dollarё.

Shtёpia nё Malibu e fituesi tё çmimit Oscar ka qёnё pronё e tij qё prej 1977.

Ajo ka 3 dhoma gjumi, 2 banjo, njё pishinё dhe njё fushё tenisi.

 

Shitja e kёsaj shtёpie nuk do e lёri aktorin tё pastrehё. Ai ka njё portofol shumё tё gjёrё, ku pёrfshihen banesa nё Los Angeles, Aspen, Colo dhe njё shtёpi pushimi pranё bregdetit nё Hawai.