Lajme Shqip Wednesday, 16 September 2015 10:12

Almeda Abazi, modelja dhe aktroja shqiptare, ka mohuar rrënjët shqiptare në një show televiziv turk.

Abazi në emisionin televiziv “Para Bende” ka thënë se është turke, duku mohuar se është shqiptare, transmeton Telegrafi.

Në fakt, modelja “shqiptare” në një episod televiziv takohet në Nice të Francës me disa shitës të kombësisë turke, ku ajo para tyre prezanton veten si turke.

Formati i emisionit ka të bëjë me personalitet e njohura, të cilët duhet të kalojnë disa ditë duke punuar punë të ndryshme nëp shtetet e huaja për të fituar para për jetesë.

Kujtojmë se 23-vjeçarja aktualisht është në lidhje me aktorin turk, Tolgahan Sayisman, i njohur më mirë në Kosovë si Çenari.