Lajme Shqip Saturday, 07 April 2012 08:00

Klasifikimi i kujdesshëm i një reviste të rëndësishme, siç është “Who”, e pozicionoi yllin e pasarelave, ëngjëllin e Victoria’s Secret, modelen Miranda Kerr në krye të listës së femrave më të hijshme në botë.

Një juri specialistësh e ka cilësuar atë si femra më e bukur në botë për vitin 2012 dhe kjo përzgjedhje vjen një vit pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë, gjë që nuk bëri të humbiste asgjë nga hijeshia e saj, përkundrazi, pati shumë prej atyre që publikisht thanë se pasi solli në jetë djalin e saj Flynn, modelja aktualisht 28-vjeçe u rishfaq më e hijshme se kurrë.

Tashmë një vit pasi solli në jetë fëmijën dhe deklaroi se kjo është gjëja më e bukur që i ka ndodhur në jetë, modelja ka marrë këtë titull, i cili është një dëshmon më së miri vlerësimin për të.

Në këtë listë Miranda ka lënë pas Rachel Taylor, Stephanie Rice dhe shumë femra të tjera të bukura.