Lajme Shqip Monday, 01 August 2011 21:16

Zara, kushёrira e Princit William, qё renditet e trembёdhjeta pёr trashёgiminё e fronit mbretёror, u martua tё djelёn nё Edinburgh me Mike Tindall, kapitenin e skuadrёs regbi tё Anglisё.

Ceremonia martesore u mbajt nё Kishёn Canongate Kirk nё Skoci, e cila daton qё nga viti 1688.

Tё pranishёm ishin princeshё Betrice, princ William me nusen Kate, Charlie dhe Camilla. Tё fturat e kёsaj dasme bёnё njё paradё tё tёrё kapelesh. Kate dhe Camilla erdhёn tё dyja tё veshura me vushje ngjyrё kremi.

Gjatё paradёs sё kёsaj dasme, princesha Kate ёshtё kritikuar shumё pasi veshjen qё kishte veshur nё dasёm e kishte veshur edhe nё evenimente tё tjera. Dhe pёr njerёz kaq tё lartё dhe tё rёndёsishёm, paraqitja me tё njёjtёn veshje disa herё, nuk lё aspak pёrshtypje tё mirё pёr tё gjithё ata qё i shohin. (LajmeShqip.com)