Lajme Shqip Thursday, 16 June 2011 10:54

Lojtarët e Man United e shprehin dashurinë e tyre në një mënyrë vërtetë të çuditshme.

David Beckham, Phil Neville dhe Nicky Butt kanë kohë që janë larguar dhe Ryan Giggs është i vetmi që ka mbetur nga skuadra e famshme e Fergie-t.

Scholes i cili i është bashkuar stafit të trajnerëve të Man United ka thënë: “Përfundimisht ky është fundi. Phil Neville dhe Nicky Butt e kanë lënë Man United kohë më parë ndërsa Gary e mbylli këtë vit. Por ka mbetur  ende Ryan dhe shumë lojtarë të tjerë vendas në klub. Ndjehesh mirë me 19 trofe, por akoma më mirë do të ishte të kishim fituar Ligën e Kampionëve.”

Pasi kanë qarë hallin se epoka e lojtarëve të Fergit pothuajse ka përfunduar, ato e kanë shprehur dashurinë për këtë ekip që po i japin lamtumirën duke u puthur në buzë.

Të paktën kështu ka bërë Paul Scholes dhe Gary Neville!