Lajme Shqip Monday, 07 November 2011 13:45

Aktorja Lindsay Lohan ka dalë nga burgu vetëm 4 orë e gjysmë pasi kishte hyrë në qelitë e Kalifornisë për të vuajtur dënimin prej 30 ditësh.

Aktorja që u dënua me burgim për mosrespektimin e rregullave të lirimit me kusht, nuk kaloi as edhe një natë në burg!

Sipas burimeve të TMZ arsyeja e lirimit të saj është vazhdimi për shërbimin e komunitetit të morgut dhe ka shumë gjasa që ajo të kaloj pak kohë pas hekurave.

Po sipas burimeve të këtij tabloidi, një burim pranë zyrës së sherifit të Kalifornisë ka thënë se nëse dikush dënohet me më pak se 90 ditë burgim, kohën e dënimit mund ta kalojë duke hyrë dhe dalë shpesh nga burgu. (LajmeShqip.com)