Lajme Shqip Monday, 28 March 2011 09:35

Tё dashurit e Elizabeth Taylor mblidhen pёr t’i dhёnё lamtumirёn e fundit.

24 Mars 2011 – TMZ ka postuar nё ekran çertifikatёn e vdekjes tё legjendёs qё u nda nga jeta nё moshёn 79 vjeçare ditёn e mёrkurё, e cila u varros nё “Lёndinёn Forest” nё Glendale tё Kalifornisё, nё tё njёjtin vend pushimi si miku i saj i ngushtё Michael Jackson dhe shumё legjendarё tё tjerё hollivudian.

Lajmet e mёpёrparme na sygjeronin se Taylor do tё varrosej nё njё dhomё tё nёndheshme sё bashku me prindёrit e saj nё Westwood Village, varrezat e Memorial Park.

TMZ njofton gjithashtu se një shërbim privat funeral u mbajt në Forest Lawn për pasditen e sё enjtes.

Pas një sëmundje të gjatë, fituesja e  dy çmimeve Oskar, vdiq në Cedars-Sinai Medical Center të mërkurën e javёs sё kaluar, mё 23 Mars.