Lajme Shqip Monday, 21 November 2011 11:25

Lady Gaga i ka bërë një vizitë shtëpisë së këngëtares së ndjerë Amy Winehouse.

Ajo ka shkuar e maskuar për të mos tërhequr vëmendjen e askujt gjatë rrugës.

Thuhet se atë ditë ka qenë shumë e trishtuar dhe se është përlotur kur ka parë dhomën e fundit ku ajo mori frymë e gjallë. Lady Gaga gjithnjë kishte shprehur mjaft simpati për këngëtaren që ishte 3 vjet më e madhe se ajo.

“Kur fillova të publikoja këngët e mia, njerëzit kur më shikonin rrugës më thërrisnin Amy! Shumë prej tyre u ngjaja me të dhe shpesh herë në fillim më ngatërronin,” ka thënë Gaga para disa kohësh. Madje thuhet se Lady Gaga mund të jetë një nga kandidatet e mundshme për të interpretuar rolin e Amy-t në filmin e saj biografik.

Ndorkohë përpara tre ditësh është publikuar kënga e parë “Our Day Will Come” nga albumi i saj i fshehtë “Lioness”. Klipi i kësaj kënge përfshin një përzierje momentesh të këngëtares në skenë dhe mbrapa skene gjatë vitit të fundit, përpara se të vdiste më 27 korrik 2011.

Çdo shitje nga albumi i saj sekret do të shkojë në llogari të fondacionit bamirës të saj, “Amy Winehouse Foundation”. (LajmeShqip.com)