Lajme Shqip Saturday, 02 June 2012 09:00

Lady Gaga është personi i parë që arriti shifrën e 25 milionë ndjekësve në Twitter dhe menjëherë këngëtarja falenderoi fansat e saj përmes një mesazhi në këtë rrjet social.

“25 milionë ndjekës! Zyrtarisht sot po ndihem vajza më fatlume në botë”, shkroi Lady Gaga në profil të premten.

26 vjeçarja ka rreth 2 milionë e gjysmë ndjekës më shumë se sa Justin Bieber, i cili renditet i dyti në klasifikimin e “followers”-ave.

Lady Gaga ka fituar shumë fansa me anë të veshjeve ekstravagante në skenë dhe jashtë saj.

Stefani Germanotta (emri i vërtetë i këngëtares) ka një marrëdhënie të veçantë me fansat të cilët i quan “përbindësha të vegjël”, ndërsa veten e cilëson “nëna përbindësh”.