Lajme Shqip Thursday, 23 June 2011 17:56

Kёngёtarja me natyrёn e saj paksa tё çuditshme ёshtё shfaqur nё intervistё me njё filxhan çaji nё dorё dhe duke fshirё lotёt qё i rridhnin, teksa i bёnte thirrje gjithё “monstrave tё saj tё vegjёl” që tё vizitonin kёtё vend tё mrekullueshёm.

Populli i Japonisё e ka pritur Gagёn me krahё tё hapur pas pёrpjekjeve qё ajo bёri pёr mbledhjen e fondeve pёr tё mbijetuarit e tragjedisё sё 11 marsit nё Japoni. Me pёrpjekjet e saj ajo arriti tё mbidhte njё fond prej 900 mijё paundёsh.

Madje ajo ka bёrё edhe njё deklaratё tё fuqishme duke thёnё: “Ështё e rёndёsishme qё tё gjithё tё kuptojnё se tani Japonia nuk pёrbёn mё rrezik. Dyert janё tё hapura pёr tё gjithё turistёt nga e gjithё bota pёr tё parё kёtё vend kaq tё bukur!”