Lajme Shqip Friday, 31 July 2015 12:48

​Aktorja turke Bergüzar Korel, e njohur tek ne me rolin e saj Feride tek seriali Karadayi, dhe me rolin Shehrazat tek seriali 1001 netë, siç raporton Vatan Magazin, ka qënë një fëmijë sirian ai për të cilën aktorja është përlotur.

 Në profilinn e saj Instagram Bergüzar ka postuar një foto ku është një fëmijë i cili duket në gjendje të mjerueshme, ku ditët i kalon duke lypur shqim. Mesahzi që aktorja shkruan: “Asnjë fëmijë në botë nuk meritonë që syt e tyre t’ju përloten nga varferia”.