Lajme Shqip Thursday, 21 July 2011 19:25

Kush do qё e ka parё klipin ka vёnё re ngjashmёrinё natyrale ndёrmjet Melissa Molinaros dhe Kim Kardashianit.

Ylli i spektaklit Kardashian, 30-vjeçare, kёrkon njё dёmshpёrblim prej 15-20 milion dollarёsh ng
a gjigandi i madh i industrisё sё veshjeve nёn markёn “Old Navy”.

Kjo pёr arsyen sepse pёr klipin e reklamёs sё tyre ёshtё pёrdorur modelja dhe aktorja Melissa Molinaro, e cila ka ngjashmёri me Kimin.

Ky klip pёr reklamimin e xhinseve tё kёsaj marke jo vetёm qё ka rritur shitjet e produktit, por edhe klipi ёshtё kthyer nё njё hit.

Melissa me paruke dhe e trukuar si bukuroshja Kardashian, tё krijon pёrshtypjen se nё klip ёshtё bukuroshja e famshme. Kjo gjё e ka tёrbuar Kimin e cila ka dorёzuar padinё nё polici pёr kёtё kompani e cila ka pёrdorur njё person tё ngjashёm pёr t’i bёrё njerёzit tё mendojnё se ajo ёshtё Kim.

Ajo e ka paditur kompaninё pёr pёrdorim tё paautorizuar tё emrit, ngjashmёrisё, identitetit dhe personalitetit tё saj.

Dhe bukuroshja nё fjalё qё imiton Kimin, ёshtё e dashura e basketbollistit Reggie Bush, ishit tё Kimit.

Tё jetё vёrtetё çёshtje pёr vjedhje personaliteti apo xhelozie? (LajmeShqip.com)