Lajme Shqip Tuesday, 26 July 2011 17:15

Kim Kardashian ёshtё mjaft e njohur pёr pamjen e saj tё pabesueshme dhe tё pёrsosur, qoftё edhe nё tapetin e kuq apo jo.

Por, diçka e paimagjinueshme i ka ndodhur bukuroshes Kim, e cila gjatё mbrёmjes nё transmetimin e reality-show “Keeping Up with the Kardashians” ёshtё ankuar pёr disa pulla qё i kishin dalё nё lёkurё dhe kruarje tё tyre.

Nё vizitёn e saj tek dermatologu ajo zbuloi se vuante nga sporiasis, njё gjendje e pashёrueshme e lёkurёs, por e parandalueshme pёr t’u zhvilluar mё shumё. Mbas konstatimit tё mjekut, Kim ёshtё pёrgjigjur me pak fjalё e hutuar: “Ështё e pamundur!”

Kjo ёshtё njё sёmundje nga e cila ka vuajtur gjithё jetёn nёna e saj Jan.

“Karriera ime konsiston nё fotografime tё kostumeve tё banjos. Njerёzit nuk e kuptojnё stresin qё ndjej unё pёr t’u dukur e pёrsosur. Kur unё shtoj vetёm 1 kilogram, bёhet kronikё. Imagjino se ç’do tё bёnin po tё shikonin tё gjithё kёto njolla!”

E trishtueshme pёr ta menduar qё njё bukuroshe e tillё tё vuajё nga kjo sёmundje e lёkurёs pёr tё gjithё jetёn! (LajmeShqip.com)