Lajme Shqip Wednesday, 02 September 2015 22:48

Modelja Kendall Jenner, ka realizuar reklamën e fundit të kompanisë kozmetike Modern Muse Le Rouge.

Reklama është xhiruar në New York dhe në të shihet Kendall duke ecur rrugëve Manhattan teksa mbante veshur një komplet me ngjyrë të kuqe.. Të martën Estee Lauder ka lansuar një seri prej pesë reklamave, ku Kendall ka gjithmonë një rol më ndryshe.

Jenner bën një ecje prej modeleje në rrugët e zëna të New Yorkut derisa vendos një buzëkuq që i përshtatet kompletit të saj.

Një inspirim për videon e reklamës duhet të ketë ardhur nga filmi Moulin Rouge, gjersa kënga ikonike e viteve të 70-ta, hiti Lady Marmalade nga PattyLaBelle, duket të ketë qenë shumë e qëlluar për stilin e modeles.