Lajme Shqip Tuesday, 02 August 2011 11:54

Ështё shtatzёnё apo jo, e gjithё Anglia e ka kthyer Katen nё protagonisten kryesore.

Sipas konstatimeve tё njё reviste tё pёrjavshme, DailyStar, princesha ёshtё shtatzёnё.

Sipas kёtij burimi, thuhet se Kate nuk ka prekur as edhe njё gllёnkё alkool gjatё festёs tre ditore tё martesёs sё Zara Phillips, kushёrira e Princit William. Dhe nё fakt ёshtё njё veprim paksa i pazakontё pёr britanikёt, pasi ato njihen mjaft mirё pёr debulesёn qё kanё ndaj alkoolit, pёrfshirё edhe gratё.

Kёshtu tё enjten, gjatё ceremonisё paramartesore, e mbajtur nё Hotelin Balmoral nё Edimburg, nuk ka pirё asgjё gjatё ceremonisё. Dhe kjo skenё ёshtё pёrsёritur edhe ditёn e enjte nё ish-jahtin mbretёror ‘Britannia’, si dhe ditё e dasmёs. Tre ditё pa alkool? Dhe pёr anglezёt kjo ka mjaftuar pёr tё ngritur hipotezёn rreth shtatzёnisё sё saj.

Nёse kjo gjё do tё ndodh me tё vёrtetё, atёherё Kate do tё hunte nё histori, duke thyer rekordin pёr ‘shpejtёsinё’ tё vendosur nga e paharrueshmja Diana. (LajmeShqip.com)