Lajme Shqip Monday, 23 April 2012 14:23

Jennifer Aniston do t’i kthehet rrënjëve të saj greke për të kremtuar martesën me Justin Theroux. Ylli i serialit televiziv “Friends” është fokusuar në ishullin e Kretës për të gjetur vendin ideal për martesën e saj, në vendlindjen e babait të saj John.

Sipas burimeve të tabloidit anglez “The Sun”, aktorja hollivudiane ka prenotuar qëndrimin e saj në hotelin Elounda Beach Hotel gjatë muajit korrik. 43-vjeçarja frekuentohet me aktorin që prej muajit maj të 2001-ës. Ngjitja e saj në altar, për rastësi, do të jetë në një periudhë të afërt me atë të ish-bashkëshortit të saj Brad Pitt.

Në fillimet e këtij muaji Brad njoftoi se kishte vendosur të martohej me Angelina Jolie, shtatë vjet pas divorcit me gruan e tij të parë Jennifer Aniston. Por lumturia që Aniston po përjeton me Justin ka bërë që t’i shërohet çdo plagë, aq sa thuhet se Aniston i ka shprehur urime Jolie-së për  vendimin e tyre dhe se mendohet që ajo mund të jetë edhe ndër të ftuarit e kësaj dasme.

Justim Theroux, sikurse Jen, lë pas shpine një divorc nga një martesë disa vjeçare. (LajmeShqip.com)