Lajme Shqip Wednesday, 14 March 2012 12:07

Një tjetër martesë hollivudiane ka shënuar fundin e saj, dhe kësaj here bëhet fjalë për yllin e filmit “Beverly Hills 90210” Jennie Garth dhe atë të filmit “Twilight”, Peter Facinelli.

Pas 11 vitesh martesë, prej së cilës kanë patur edhe tre vajza, çifti ka vendosur të ndahet duke nxjerrë një deklaratë të përbashkët “Ndërkohë që ne kemi vendosur t’i japim fund martesës sonë, ne të dy ndajmë të njëjtën dashuri dhe përkushtueshmëri ndaj fëmijëve tanë.”

Deklarata vazhdon, “Ne jemi të vendosur për t’i rritur bashkërisht fëmijët tanë.”

Çifti nuk ka nënshkruar ende dokumentat për divorcin zyrtar, por kjo është vetëm një çështje kohe. (LajmeShqip.com)