Lajme Shqip Monday, 07 September 2015 16:46

Berat Gjimshiti është futbollisti i kombëtares që po bie gjithnjë e më shumë në syrin e tifozeve femrta, jo vetëm falë talentit, por edhe pamjes prej modeli.

Por duhet bërë durim, zemrën e 22¬vjeëarit e ka pushtuar një modele serbe. Vajza quhet Alisa Menkovië dhe është me origjinë serbe.

Në rrjetet sociale mban emrin Alisa Lily dhe jeton në Zyrih së bashku me lojtarin.