Lajme Shqip Friday, 10 August 2012 19:10

Afrikë e  Jugut – Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton është xhiruar se si vallëzon në ritmin e muzikës lokale në një nga lokalet e natës në Afrikën Jugore, ku ishte për vizitë në vendet e Unionit Afrikan.

Sipas mediave amerikane, sekretarja 64 vjeçare pas bisedimeve për temat e ndjeshme për situatën në Siri dhe Sudan, ka gjetur kohë për të vallëzuar dhe për tu çliruar nën ritmet e muzikës lokale afrikane. (LajmeShqip.com)