Lajme Shqip Saturday, 06 October 2012 11:30

Londër –  Robert Pattinson është votuar për mashkullin më seksi në botë. Përzgjedhja e revistës britanike “Glamour” gjithmonë merret si kriter shumë serioz në renditjen e më seksipilëve dhe bëhet çdo vit, ndërsa Pattinson, këtë titull e merr për të katërtin vit radhazi.

Ylli i ‘Twilight’ në listën e 50 njerëzve më të bukur mposhti Tom Hiddlestonin, aktorin nga filmi “Thor” dhe Johnny Depp, i cili është në vendin e tretë.

Ndërsa ylli i filmit “Prometheu”, Michael Fassbender, ndodhet në vendin e katërt, aktori i “Sherlock”, Benedickt Cumberbatch, pason në pozitën pestë, ndërsa vitin e kaluar ishte pozicionuar në vendin e 33-të.

Top 10-ja përfundon me Robert Downey Jr, Taylor Lautner, Paul Wesley, James McAvoy dhe Henry Cavill.

Ndërsa në top 50-she janë përfshirë edhe David Tennant, Colin Firth, Matt Smith, David Beckham dhe Justin Bieber, i cili ka rënë dy vende, gjegjësisht gjendet në pozitën e 49-të.

Vlen të theksohet se mbi 40,000 njerëz votuan në sondazhin e revistës “Glamour”, “50 njerëzit më seksi të vitit 2012”. (LajmeShqip.com)

Top 10 meshkujt më seksi për vitin 2012 janë:

1. Robert Pattinson

2. Tom Hiddleston

3. Johnny Depp

4. Michael Fassbender

5. Benedict Cumberbatch

6. Robert Downey Jr

7. Taylor Lautner

8. Paul Wesley

9. James McAvoy

10. Henry Cavill.