Lajme Shqip Wednesday, 16 September 2015 08:28

Dueti mes Mozzik dhe Xhensila Myrtezaj nuk ka shumë kohë që prej publikimit të saj. brenda pak ditëve ajo ka arritur që të pëlqehet tej mase

Mirëpo diçka ka ndodhur me klipin “Ama dorën”, ai më nuk mund të gjendet në kanalin Youtube.

Arsyet kryesore për të cilat kiper shqiptare fshihen nga Youtube kanë kryesisht të bëjnë me paqartës të së drejtës autoriale, huazim të instrumentalit, blerjes false të klikimeve dhe fshirje me qëllim nga hakerët të ndryshëm, shkruan Prive.al.

Ndërsa në rastin “Ama dorën” shkruhet se kënga është fshirë për shkak se bië në kundërshtim me parimet e rrjetit Youtube në lidhje me rregulloren kundër përmbajtjes komerciale mashtruese, dhe spam-ëve. Ndërsa përball këtij lajmi kanë vendosur të heshtin dy këngëtarët të cilët ende nuk kanë dhënë ndonjë prononcim të qartë.