Lajme Shqip Monday, 13 August 2012 12:30

Jemi shumë të sigurt që edhe ju po e prisnit verën që të paketonit rrobat tuaja dhe të bëheshit gati për aventura të reja. Por, nuk është herët që të shikoni se çfarë do të jetë në modë në stinët e freskëta që do të vijnë. Për të përgatitur këtë koleksion Frances ka bashkëpunuar me mikeshën e saj Sarah Adkins, duke sjellë disa dizajne të punuara më pëlhurë, të cilat do t’ju magjepsin. Një nga stilistët që do ta bëjë gardërobën tuaj unike.

“Sarah është super-talent në graphic designer, sidomos në koleksionin me motive të printuara.  Ideja se çdo rrobë është e punuar me dorë si: bluzat, fustanet, pantallonat, të cilat e bëjnë këtë koleksion edhe më të veçantë, më ka rritur dëshirën për të bashkëpunuar me mikeshën time”, tha Frances.

Në këtë koleksion qëllimi kryesor i Frances është të paraqesë rroba sa më praktike, të thjeshta dhe të rehatshme të cilat do të dëshironi t’i mbani veshur gjatë gjithë kohës. “Unë fillova të punoj për Frances Baker nga pasioni që kisha për veshjet. Më pëlqen shumë efekti që krijon stili i të veshurit tek të tjerët sepse lë mbresa të veçanta. Mundohem ta përshtas koleksionin e Frances Baker sipas pikëpamjeve të mija, ku rrobat e gjata duhet të reflektojnë një stil individual trendy dhe mjaft ekonomik për kuletën tuaj”, rrefen Josephine Frances.

(LajmeShqip.com)