Lajme Shqip Monday, 16 July 2012 15:23

Paris – Fronti Kombëtar Francez, partia ekstremiste e së djathtës, do të çojë Madonna në gjyq.

Motivi? Mbretëresha e muzikës pop gjatë koncertit të saj në Paris, të zhvilluar mbrëmjen e së shtunës, ka shfaqur në një video lideren e partisë, Marine Le Pen, me një kryq të thyer në fytyrë. Sipas tyre Le Pen është krahasuar me Hitlerin.

Video-klipi, i shfaqur në një ekran gjigandë ka shërbyer si sfond për këngën “Nobody knows me”. Në video shfaqet fytyra e ‘material girl’ mes një sërë personazhesh të njohura si Papa Benedeti XVI dhe lideri egjiptian, Hosni Mubarak. Më poshtë mund të ndiqni videon. (LajmeShqip.com)