Lajme Shqip Friday, 05 October 2012 11:29

Melburn- Ishte viti 1954, kur ai po fluturonte me një avion, në të cilin gjetën vdekjen babai dhe vëllai i tij, por ai vetë mundi të mbijetonte.

Dhe tani, pas dekadash të tëra, fati duket se i priu të udhëtonte me të njëjtin mjet fluturimi.

Por ky fat, nuk qe aspak i bardhë si herën e parë, por i zi.Pasi herën e dytë i solli vdekjen.Ngjarja e pazakontë mësohet se ka ndodhur në Australi, dhe protagonist i saj është 58-vjeçari Des Porter. (LajmeShqip.com)