Lajme Shqip Wednesday, 03 August 2011 17:12

Dihet qё njerёzit e famshёm janё njerёz normalë, njёsoj si ne. Ajo çfarё na bёn mё shumё kuriozë ёshtё tё zbulojmё ndonjё mani tё tyren, gjёra qё as na shkojnё ndonjёherё nёpёr mend. Pas njё studimi tё detajuar bёrё jetёs sё tyre private nё ekran, janë renditur disa detaje tё cilat i gjeni mё poshtё:

1. Justin Bieber ёshtё i pasionuar pёr kubin shumёngjyrёsh formues. Ai arrin ta sistemojё atё pёr  1 minut e 23 sekonda.

2. Kate Moss e dashuron notin e sinkronizuar. Ajo ka shkuar nё Tailandё pёr tё ndjekur njё kurs 1 javor pёr notin.

3. Johnny Depp i ka debulesё kukullat Barbie. Ai shpesh herё argёtohet duke shpikur histori pёr vajzёn e tij. Dhe hyn aq mirё nё brёndёsi tё personazhit duke interpretuar edhe me zёrin e holluar, saqё ndonjёherё ёshtё vajza e tij qё e ndёrpret dhe i kёrkon tё flasё me zёrin e tij normal.

4. Kristen Stewart ёshtё e dhёnё mbas lojrave tё shkathtёsisё.

5. David Arguette i pёlqen qё tё punojё me shtiza.

6. Mila Kunis ёshtё e apasionuar e lojёs online “World of Warcraft” dhe krenohet me aftёsinё e saj si lojtare.

7. Angelina Jolie, qё sё vogli e ka patur fiksim tё koleksiononte thika.

8. Claudia Schiffer koleksionon insekte tё balsamosura dhe piktura tё tyre.

9. Kaley Cuocco ёshtё mbretёreshё nё ping pong. Pёrpara se tё ishte aktore nё “Bing Bang Theory” ka qёnё njё lojtare tenisi nё nivel kombёtar.

10. Leslie Mann ёshtё shumё e aftё nё pёrdorimin e skuterit. Kёtё gjё e  pati rrёfyer nё njё intervistё pёr Ellen DeGeneres.

11. Tom Cruise ka pasion aeroplanёt. Dhe kjo ju bёn tё mendoni menjёherё pёr “Top Gun”. Por ajo çfarё shumё njerёz nuk e dinё, ёshtё se Tom dinte tё drejtonte njё avion pёrpara se tё bёhej filmi.

12. Ndёrsa Paris Hilton gjatё programit “The Ëorld According to Paris” ka zbuluar se i pёlqente shumё fluturimi me parashutё.

13. Nicole Kidman ёshtё njё koleksionuese e monedhave tё Giudeas. (LajmeShqip.com)