Lajme Shqip Wednesday, 27 April 2011 06:53

Jeta e saj ishte plot me drama, mё shumё se sa edhe e ndonjё filmi hollivudian. Vetёm njё muaj pas vdekjes sё saj del njё listё me tё fshehta dramatike rreth saj.

Aktorja e famshme e cila vdiq nё moshёn 79 vjeçare ёshtё  martuar tetё herё dhe ka patur katёr fёmijё. Por a ishin kёto tё vetmit fёmijё tё saj?

Sipas John Cohan, njё i mirёbesuar i saj, ajo ka patur njё fёmijё jashtёligjor. Pёr kёtё ajo i ka kёrkuar atij tё mos flas deri sa ajo tё ketё vdekur.

“Ajo mё tregoi njё sekret qё e kishte pёrndjekur prej vitesh”, u shpreh ai. “Elizabeth Taylor ka patur edhe njё vajzё qё e ka quajtur Norah. E ka ndihmuar gjatё financiarisht deri sa njё ditё kjo vajzё e cila jeton nё Irlandё, nuk ka dashur asgjё dhe asnjё kontakt me tё. Por Taylor duke qёnё se kishte qёnё me tre meshkuj, nuk ishte e sigurtё se kush mund tё kishte qёnё babai i vajzёs”, konfirmon Cohan.

Pasuria e saj do tё ndahet ndёrmjet katёr fёmijёve tё saj legjitim. Tё ardhurat nga shitjet e parfumit tё saj do tё vazhdojnё tё shkojnё si donacione pёr fushatat qё ajo ndiqte.

Ndёrsa bashkёshorti i saj i tetё dhe i fundit, Larry Fortensky, do tё pёrfitojё 500 mijё paund nga testamenti i saj, tё cilin do e shfrytёzojё pёr tё blerё njё shtёpi tё re.

Nёse e gjithё kjo histori e kёsaj vajze joligjore e Taylor ёshtё e vёrtetё, a thua ajo do tё bёhet publike tani mbas vdekjes sё saj? (LajmeShqip.com)