Lajme Shqip Tuesday, 05 April 2011 14:02

Londër, 3 Prill 2011 – Elizabeth Taylor në moshën 24 vjeçare ka pozuar nudo.

Fotografia është bërë nga Roddy McDowall, një aktor dhe mik i ngushtë i Liz Taylor.

Roddie i kishte premtuar për ta portretizuar atë në një mënyrë artistike dhe Liz kishte pranuar. Por kur aktorja u fejua me Mike Todd, burrin e saj të tretë, fotoja iu bë dhuratë atij.

Çifti u martua në 1956, por martesa zgjati shumë pak pasi Toddi vdiq 13 muaj pas dasmës në një aksident ajror. Vejusha e re ia dha foton asistentit të saj, Penny Taylor i cili ia shiti atë në vitin 1980 koleksionistit Jim Shaudis.

Fotoja është  mbajtur sekret për mbi 30 vjet, deri më sot. (LajmeShqip.com)