Lajme Shqip Thursday, 02 August 2012 08:57

Nju Delhi – Larry Wachowski, drejtori i triologjisë së famshme ‘Matrix’, është shndërruar në një femër pas një dekade të tërë që ju nënshtrua terapive hormonale. Për këtë arsye ka ndryshuar edhe emrin duke e kthyer atë në Lana.

Prezantimin e saj të parë publik e ka bërë në prezantimin e filmit të saj të ri ‘Cloud Atlas’. Aktorët pjesëmarrës në këtë film do të jenë Tom Hanks, Halle Berry dhe Hugh Grant dhe historia është e bazuar në romanin e autorit anglez David Mitchell.

Wachowski thuhet të jetë divorcuar nga gruaja e tij menjëherë si ka dalë filmi ‘The Matrix’. (LajmeShqip.com)