Lajme Shqip Tuesday, 14 June 2011 12:43

Michael Douglas vjet luftoi gjatё me kancerin nё fyt dhe iu nёnshtrua kimioterapive prej tё cilave humbi 32 kg. Mendohet se shkaktari i kёtij kanceri ka qёnё abuzimi me alkoolin para shumё vitesh dhe vite tё tёra tё konsumimit tё duhanit. Megjithёse ai tani ёshtё mirё, dieta e tij ёshtё e pashmangshme pasi mundёsia e pёrsёritjes sё kancerit nuk ёshtё eleminuar plotёsisht.

Madje edhe gruaja e tij, aktorja e famshme Catherine Zeta-Jones, pёr shkak tё streseve qё ka pёrjetuar nga sёmundja e Douglas-it, ka vuajtur nga çrregullime  depresive. Por mbas terapive mjekёsore, sot ajo ёshtё shumё mirё.

Familja e tyre ёshtё parё tё shёtisin tё gjithё sёbashku. Dukeshin shumё tё relaksuar!

Por akoma mё mirё ёshtё shfaqur Zeta-Jones nё tapetin e kuq nё Tony Awards tё djelёn.  Me njё paraqitje elegante dhe brilante!…

Ndryshe nga Douglas, pёr momentin ajo ёshtё e angazhuar me aktrimin nё tre filma.