Lajme Shqip Saturday, 04 February 2012 10:15

Katërmbëdhjetë shkurti po afron dhe shumëkush e pret me dëshirë të madhe. Kjo ditë mund të konsiderohet si dita më e veçantë e vitit, ku çdokush përpiqet që këtë ditë t’ia dedikojë posaçërisht dashurisë.

Festimi i kësaj dite simbolike është kthyer në një zakon të ëmbël edhe në Shqipëri, ku çiftet e dashuruar përveç emocioneve të bukura të asaj dite, janë edhe në dilemë se çfarë t’i dhurojnë njëri-tjetrit.

Dhuratat që mund të ofrohen në këtë ditë janë nga më të ndryshmet dhe pa dyshim që ato zgjidhen edhe në varësi të shijes së partnerit. Por, simbol i Shën Valentinit kanë mbetur trëndafilat e kuq, të cilët janë simbol i hershëm i dashurisë.

Një thënie e vjetër thotë “Miqtë më të ngushtë të një femre janë diamantët”. Sa e vërtetë është kjo thënie? Është mëse e vërtetë, por problemi thelbësor është që jo çdokush mund të përballojë një shpenzim të tillë. Prandaj, ne do t’ju japim disa këshilla se çfarë mund të blini për festën e të dashuruarve duke mos shpenzuar shumë para.

Qirinjtë aromatik luksoz

Era e këtyre qirinjve është bërë për të krijuar atmosferën më sugjestionuese dhe për të përmirësuar humorin. Provoni të ndizni qirinjtë e shijshëm me ‘shegë noir’ për të pasur një efekt të përsosur.

Shampanja Rozë

Çfarë mund të jetë më romantike se sa një shampanjë rozë? Fatmirësisht, me këtë ofertë fantastike Oddbins ofron një shampanjë rozë dhe ju nuk keni pse të kërkoni më për një përgjigje se çfarë duhet të blini.

Çokollata Prestat

Një fitues i sigurtë i zjarrit, xhevahir i shumëllojshmërisë së çokollatës është Prestat. Ajo ofron 16 çokollata me qumësht dhe çokollatë të bardhë dhe ka diçka për të gjithë, me kusht që Shën Valentini juaj të ndahet me të tjerët. (LajmeShqip.com)