Lajme Shqip Thursday, 07 April 2011 06:51

Kjo po qё ёshtё dashuri, tё sakrifikosh albumin e katёrt tё shumёpritur pёr t’ju kushtuar bashkёshortit tё saj Nicolas Sarkozy qё do tё jetё i angazhuar me fushatёn zgjedhore presidenciale. Ish-supermodelja italiane Carla Bruni, ka patur njё karrierё shkёlqyese me albumet e saj ‘Quelqu’un m’a dit’ në 2002, ‘No Premtimet’ 2007 dhe ‘Comme si de Rien n’etait’ në vitin 2008. Albumi ishte planifikuar tё dilte nё vjeshtёn e kёtij viti, por ajo i ka shtyrё tё gjitha pёr nё pranverёn e 2012-ёs.

Por kjo gjё nuk e ka shtyrё Zonjёn e Parё tё Francёs tё ulet në teatrot e filmit “Mesnatё në Paris ‘nga Woody Allen, i cili do të prezantohet në Festivalin radhёs sё Filmit në Kanë, nё tё cilin ajo ka patur njё rol tё vogёl. Thashethemexhinjtё thonё se talenti i saj pёr aktore tё lё shumё pёr tё dёshiruar, por mё mirё tё mos flasim deri sa ta shohim vetё performancёn e saj…