Lajme Shqip Saturday, 09 July 2011 22:21

Bleona Qerreti tashmё ёshtё duke zhvilluar karrierёn e saj nё Amerikё nga bashkёpunimi me tё famshin Timbaland.

Kёnga e saj e parё “Naked”, qё do tё thotё “E zhveshur”, ka dalё nё qarkullim nё i-Tunes.

Teksa i pёrgjigjej pyetjeve tё gazetarit rreth veshjeve dhe kёngёve tё saja tё reja, ajo i ka treguar edhe pёr eksperiencёn e saj si emigrante nё Amerikё. Por, kur nё fund tё intervistёs gazetari i ka kёrkuar tё thotё ‘Thank you’ nё shqip, ajo e ka anashkaluar duke vazhduar komunikimin nё anglisht dhe duke theksuar se tashmё ёshtё njё shtetase amerikane.

Nuk bёhet e qartё nёse ka qёnё ndonjё shaka nga ana e saj, apo jo. Si do qё tё ketё qenё, tё lё shumё pёr tё dёshiruar… (LajmeShqip.com)