Lajme Shqip Tuesday, 12 July 2011 09:35

Tiranë – Mbasi ёshtё bёrё me dije nga njё adhurues i saj se çfarё po thonin mediat shqiptare dhe fansat pёr tё, ajo ёshtё pёrgjigjur menjёherё me njё mesazh nё FaceBook dhe Twitter.

Mesazhi vijon si mё poshtё:

PROUD TO BE ALBANIAN

Njё mesazh i pёrgjthshёm pёr tё gjithё fansat e mi…

E shikoj qё ka komente pёr atё qё unё nuk kam folur shqip nё intervistё!

Ajo qё unё po bёj ёshtё se po pres momentin qё mediat amerikane tё mё kushtojnё vёmendjen e duhur.

Unё po e ruaj ёmbёlsirёn pёr nё fund!

Nё momentin e parё qё do tё kem njё intervistё nё US-NATIONAL-TV, atёherё e gjithё intervista do tё jetё nё shqip. Dhe ajo ditё do tё jetё shumё afёr.

Ka ardhur koha qё bota tё marrё vesh kush jemi ne shqiptarёt! Prandaj, ju lutem kursejini komentet deri nё momentin qё televizionet amerikane do tё bёjnё emisione rreth meje dhe muzikёs time. Unё jam krenare qё jam shqiptare dhe krenare pёr gjakun qё rrjedh nё venat e mia.

Me shumё mall e dashuri, Bleona.”

Ndёr komente tё tjera qё ajo ka bёrё, ka thёnё se nё momentin e parё qё do tё ngjitet nё skenё, do tё ketё tё hedhur nё krah flamurin shqiptar. Urojmё qё ajo vёrtetё ta bёj këtë! (LajmeShqip.com)