Lajme Shqip Tuesday, 09 October 2012 08:15

Mario Balotelli vendosi të shpenzojë një milionë euro për të blerë nëj shtëpi për të dashurën e tij shtatzanë, modelen Raffaella Fico.

Itali-22-vjeçari, i cili është rikthyer në romancën me ish-protagonisten e “Big Brother” në Itali pas disa muajsh krize, pajtoi një arkitekt, të cilit i kërkoi që të projektojë shtëpinë e tyre, e cila do të shërbejë si baza kryesore për të qëndruar kur çifti nuk do të jetë në Mançester.

Shtëpia prej 250 metrash katrorë do të ndërtohet në qytetin e Breshias, pranë shtëpisë ku jetojnë prindërit birësues të Balotellit, Giovanni dhe Cristina.

Vila do të ketë një pamje spektakolare të qytetit, maleve përballë dhe do të ketë një tarracë spektakolare e qilar. Një prej arkitekteve më të njohura në Itali, Elisa Bianchi, nga qyteti i afërt i Mantovës, do të jetë ajo që do të ndërtojë shtëpinë.(LajmeShqip.com)