Lajme Shqip Wednesday, 20 June 2012 11:00

Angelina Jolie ka pësuar një shndërrim rrënjësor për të luajtur rolin e shtrigës Maleficient, në filmin “Bukuroshja e Fjetur”.

Aktorja 37-vjeçare do të jetë pjesë e adaptimit për kinema të versionit Disney të filmit të vitit 1959. Në lidhje me kostumin e saj, Jolie theksoi: “Po provojmë gjëra të ndryshme, por brirët duhen medoemos.”

Filmi do të përqendrohet në ngjarjet që çuan në “ngurtësimin” e zemrës së shtrigës deri në atë pikë sa mallkoi vogëlushen Aurora (Bukuroshen e Fjetur), që interpretohet nga Elle Fanning.

Angelina deklaroi për ‘EW’: “Nuk është një personazh anti-princeshë. Do të paraqesim një grua epike dhe shpresoj që në fund të dalin në pah cilësitë e saj të mira. Ajo kërkon të mbrojë veten dhe e bën këtë në mënyrë agresive. Shtriga e kësaj përralle është një person i mrekullueshëm, por nuk është perfekte.”

Sipas përrallës Bukuroshja e Fjetur, Maleficient u zemërua sepse nuk ishte e ftuar në pagëzimin e princeshës së vogël dhe mallkoi vajzën që të shponte gishtin në tezgjah dhe të vdiste kur të mbushte 16 vjeç.