Lajme Shqip Tuesday, 26 July 2011 15:49

Amy Winehouse ёshtё siguruar qё ish-bashkёshorti famёkeq drogmen i saj, Blake Fielder-Civil tё mos pёrfitonte as edhe njё cent nga pasuria e saj.

Familjarёt e kёngёtares sё ndjerё kanё zbuluar njё testament tё sajin, tek i cili bёn tё qartё trashёguesit e pasurisё sё saj prej mё shumё se 11 milion euro.

Amy i kishte tё siguruara tё gjitha dokumentat qё vёrtetonin se mbas divorcit tё tyre nё 2009, ai tё mos pёrfitonte as edhe 1 cent nga fitimet e albumit tё saj “Black to Black”.

Tё ardhurat e tё ndjerёs priten qё tё rriten, pasi mbas vdekjes sё saj blerja e albumit “Black to Black” ёshtё rritur nё mёnyrё shumё tё ndjeshme nё Angli dhe Amerikё.

Sipas ekspertёve ligjorё, pasuria e saj do tё ndahet ndёrmjet vёllait tё saj tё madh Alex, nёnёs Janis qё vuan nga skleroza e shumёfishtё dhe babait Mitch.

Blake Fielder-Civil muajin e kaluar u dёnua me 32 muaj heqje lirie pёr vjedhje dhe posedim arme zjarri tё rremё.

Nёna e tij Georgette ёshtё shprehur pёr djalin e saj: “Ai ndihet i dёrrmuar dhe tё pёrfitojё nga vdekja e Amyt do tё ishte gjёja e fundit qё do t’i shkonte ndёr mёnd.”

Nёse shumё prej nesh kanё menduar qё ajo e dashuronte ende Blake, kanё gabuar. Pavarёsisht tatuazhit tё emrit tё tij qё kishte gdhёndur sipёr gjoksit tё majtё, duket se gjatё viteve tё ndarjes humnera midis tyre ishte thelluar edhe mё shumё.

Blake Fielder-Civil ёshtё personi qё e prezantoi Amyn me drogёn dhe qё shumё njerёz tё afёrt e kanё gjykuar si njeriun mё negativ tё jetёs sё saj. (LajmeShqip.com)