Lajme Shqip Friday, 02 December 2011 13:00

Këngëtarja britanike Adele ka dhënë një intervistë për revistën Max dhe ka treguar se ushqimi është një nga gjërat e saj të preferuara dhe se nuk ka ndërmend që të shkoj në palestër për t’u dobësuar.

“Mua më pëlqen të ha dhe të pi gjëra të shijshme. Dietën as që e çoj nëpër mënd! Unë nuk kam nevojë të dobësohem për të dalë në kopertinën e parë të një reviste. Mua më nxjerrin gjithsesi në faqe të parë. Do të më kishte pëlqyer të shikoja gjoksin dhe prapanicën e Lady Gagës dhe Katy Perryt zbuluar, por jo, për veten time nuk do e kisha bërë asnjëherë! Muzika ime është ndryshe prej shumë të tjerëve. Ajo është muzikë që duhet dëgjuar dhe jo parë,” ka thënë Adele.

Ajo është 23 vjeçe dhe ka shitur 10 milion kopje të albumit të saj nëpër botë, si dhe ka fituar dy çmime Grammy. Kënga e saj “Someone Like You” u bë një hit botëror ende pa dalë albumi në shitje dhe realisht çdo gjë që Adelen e kanë bërë të famshme janë këngët që ajo i ka kënduar nga shpirti. (LajmeShqip.com)