Lajme Shqip Monday, 02 July 2012 11:08

Pasi ka deklaruar dëshirën e saj për t’u bërë mami para se ajo të bënte 30 vjeç, këngëtarja siç duket po e përjeton më në fund këtë eksperience të mrekullueshme. Adele pret një fëmijë nga i dashuri saj Simon Konecki.

Ajo ka pushtuar botën duke u bërë një nga këngëtaret më të famshme, me këngë të bukura, tekstet e të cilave kanë qënë frymëzuar nga eksperienca personale e Adeles.

Lajmi emocionues u zbulua nga vetë këngëtarja në një blog post ku  ajo ka thënë, “ Kam një lajm të ri. Jam shumë e lumtur t’ju tregoj se unë dhe Simoni po presim fëmijën tonë të parë. Doja që lajmin e gëzueshëm ta merrnit vesh nga unë. Natyrisht që unë dhe Simoni jemi mbi re nga lumturia. Ju lutemi të respektoni këtë periudhë të çmuar për mua. Me shumë dashuri Adele.”

Ndërsa për Adelen është hera e parë që bëhet me fëmijë, për Simonin nuk është e njëjta, pasi ai ka edhe një fëmijë tjetër nga martesa e tij e parë. (LajmeShqip.com)