Lajme Shqip Friday, 16 November 2012 20:00

Prishtinë – Në vitin jubilar të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, shtatorja e heroit kombëtar, Isa Boletini, do të zbulohet në 24 nëntor në qytetin më të madh verior të Kosovës, Mitrovicë, në sheshin që mban emrin e tij.

Nën përkujdesjen e kryeministrit kosovar, Hashim Thaçi, në manifestim do të marrin pjesë përfaqësues të lartë të Kosovës, të Shqipërisë, si dhe shqiptarë të Maqedonisë, të Malit të Zi dhe të Luginës së Preshevës.(LajmeShqip.com)