Lajme Shqip Thursday, 27 June 2013 14:02

Prishtinë – Ka ndërruar jetë edhe pacienti i gjashtë që po trajtohej nga ethet hemorragjike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Viktima e radhës është një foshnje një javësh e cila ishte e infektuar, derisa nëna vazhdon të jetë në gjendje të rëndë.

Këtë e ka konfirmuar shefi i repartit të infektologjisë, Sali Ahmeti.

“Për fat të keq vdekur foshnja një javësh që ishte infektuar nga ethet hemorragjike, ka ndërruar jetë, derisa nëna e saj vazhdon të jetë në gjendje të rend shëndetësore gjithashtu e infektuar”, thotë Ahmeti, transmeton Express.

Sipas tij, pacientët e tjerë që po trajtohen janë në gjendje stabile dhe se gjatë ditës se djeshme është ka rënë numri i pacienteve të kanë kërkuar ndihmë.

Ky është rasti i gjashtë këtë vit që kanë vdekur si pasojë e pickimit nga rriqrat. /Telegrafi/