Lajme Shqip Tuesday, 19 April 2011 10:42

Prishtinë – Zv/kryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme të Belgjikës, Stevaen Vanackere, qëndron sot për vizitë në Kosovë.
Gjatë pasditës Vanackere do të pritet në takime të veçnta nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, Kryeministri Hashim Thaçi dhe ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj.
Media ka njoftuar se Vanackere dje ka qëndruar për vizitë në kryeqytetin serb, Beograd.