Lajme Shqip Saturday, 28 September 2013 11:24

Tiranë- Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë si Jozefina Topalli ka kritikuar ashpër qeverinë Rama sipas të cilës po tenton të çmontojë shtetin. Në profilin e saj në Faceebook, ajo shkruan se shteti dhe ekonomia drejtgremines.

“ORA ZERO ! « Duan te çmontojme shtetin!
« Rilindasi » do beje “drejtesi”…! Pra ,ai do jete hetuesi , gjykatesi ,kryegjykatesi, prokurori, kryeprokurori , tamam si eterit! E siç kishin lajmeruar edhe 2 dite me pare : Gjykatat do shkrihen , KLD do asgjesohet , prokuroria e keshtu me rradhe. Te gjitha keto ne emer te “popullit”!
Shkrihet Garda ! Rama ka vendosur te shkrije Garden ! 85 vjet histori do fshihet ! Arsyeja…???? Sepse Garda ,efektivi i saj me perkushtim e profesionalizem mbrojti institucionet e shtetit sipas ligjit, kur vete ai ishte organizatori i dhunes e sulmeve kundra institucioneve !
Borxhin do e rrisin deri ne 70%, nen shembullin e Papandreut ! Kembanat bien per shqiptaret ! Shteti dhe ekonomia drejt gremines!” shkruan Topalli në Facebook. /albeu/