Lajme Shqip Tuesday, 04 March 2014 13:01

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, ka dalë  kundër kryetarit aktual të  PD-së , Lulzim Basha.

E ftuar në  emisionin “Channel One”, Topalli u shpreh: “Basha është  kryetari i ri i PD-së . Është  tjetër gjë  Partia Demokratike dhe tjetër gjë  është  kryetari”.

E pyetur se çmendim ka për kryetarin Basha, Topalli përsërit: “Për organizimin unë  dhashë opinionin tim personal për zotin Basha. Është  tjetër gjë  Partia Demokratike dhe tjetër gjë  është  kryetari. Berisha është  personaliteti që  rrëzoi diktaturën që  udhëhoqi proceset demokratike dhe ishte fryma e PD-së ”. Topalli lë të kuptohet se nuk e ka fort “qejf” kryetarin aktual dhe se do të preferonte që të ishte Berisha sërish në krye të PD-së. 

Topalli tha gjithashtu se protesta e 20 shkurtit nuk ishte e PD-së , por e qytetarë ve sepse PD-ja i organizoi ndryshe protestat.  Më  tej ish-kryeparlamentarja tha se nuk do ta pranonte kurrë një  koalicion me LSI-në, edhe në  qoftë  se kjo e fundit do të  shkëputej nga koalicioni aktual./shekulli/