Lajme Shqip Tuesday, 25 March 2014 15:27

Takimi i ardhshëm ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiç, do të zhvillohet më 31 mars. Kështu njofton zyra e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, njëkohësisht ndërmjetësuese e procesit. 

“Përfaqësuesja e Lartë, Catherine Ashton, do të vazhdojë bisedimet me kryeministrin Hashim Thaçi, si dhe me kryeministrin Ivica Daçiç dhe zëvendëskryeministrin Aleksandar Vuçiç. Në takim, dy palët do të vazhdojnë punën e tyre rreth zbatimit të Marrëveshjes së Prillit dhe do të diskutojnë po ashtu për hapat e ardhshëm në lidhje me normalizimin e marrëdhënieve”, thuhet në njoftim.