Lajme Shqip Thursday, 24 April 2014 11:09

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm është shënuar dridhje e tokës me epiqendër në periferi të qytetit të Vushtrrisë. Dridhja e tokës është ndjerë nga qytetarët e VushtrrisëSipas Qendrës Sizmologjike të Mesdheut, në orën 04:46 sipas orës lokale, është shënuar një dridhje e tokës e intensitetit 2.9Shkallë të Rihterit dhe epiqendra e saj ka qenë 3 kilometra në veri të qytetit të Vushtrrisë.Në vjeshtën e vitit kaluar në rrethinën e Vushtrrisë janë shënuar termite të shpeshta dhe me intensitet të lartë dhe me epiqendër në veri të Vushtrrisë./veriu/