Lajme Shqip Sunday, 27 September 2015 10:00

Gjatë ditës moti do të jet i vranët dhe me shi.

Dita e sotme (e diele) do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët i përcjellur me riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, janë masat e ajrit me presion të ulët të cilat kanë ndryshuar situatën sinoptike.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10-12 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.