Lajme Shqip Tuesday, 13 August 2013 16:23

Berat- Ka shpëtuar me lëndime të vogla piloti i një helikopteri pasihelikopteri i tij u rrëzua në mesditë në qytetin e Beratit. 
Sipas te dhenave te para mesohet se helikopteri, i njekompanie qe ben kerkime per nafte ka rene nga nje lartesi jo shume e madhe dhe eshte perplasur me nje koder, raporton albeu. 

Pilotit italian i ka ardhur në ndihmë një tjetër helikopter i firmës, duke e transportuar drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.