Lajme Shqip Thursday, 01 August 2013 16:08

Tiranë – Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi sot në mesditë në selinë rozë një takim me ministrat e rinj të PS. 
Nje dite pasi publikoi emrat e kabinetit qeverises, Rama thirri sot ne nje takim me dyer te mbyllura ministrat e sapozgjedhur nga radhët e PS për kabinetin e ri qeverisës. Në takimin një orësh nuk moren pjese 5 ministrat e zgjedhur nga radhët e LSI. 
Kështu Rama priti sot Zv/Kryeministrin Niko Peleshi, ministrin e Financave Shkëlqim Cani, ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Arben Ahmetaj, ministrin e Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ministren e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni, ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja, ministri i Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolli, ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erjon Veliaj, ministrin për Inovacionin dhe Administratën Publike Milena Harito, ministrin për Çështjet Vendore Blend Cuci, ministrin për Marrëdhëniet me Parlamentin Ilirjan Celibashi. 
Mësohet se në këtë takim është diskutuar për punësimet në administratë si dhe për punën që e pret qeverinë e re, shkruan BW.
Nuk ka pasur ndonjë njoftim zyrtar për qëllimin e këtij takimi me dyer të mbyllura dhe pritet që vetë selia rozë të bëjë të ditur detaje rreth kësaj tryeze që pati mbledhur sot vetëm ministrat e PS dhe jo ata të LSI.