Lajme Shqip Wednesday, 22 February 2012 07:00

Tiranë -Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ishte sot pasdite në familjen e kapitenit Feti Vogli, për të ngushëlluar të afërmit për humbjen e të dashurit të tyre.

Kapiteni Feti Vogli ishte efektiv i forcave të kontigjentit paqeruajtës “Eagle 4” në Afganistan, i cili ra dje në krye të detyrës gjatë një misioni në Kandahar.

Në një prononcim për median, Rama tha se rënia e kapitenit Vogli në krye të detyrës, është një arsye më shumë për të vazhduar betejën krah për krah me SHBA-në dhe të gjithë aleatët tanë të mëdhenj.

“Sigurisht që për familjen është një dhimbje e jashtëzakonshme, por është padyshim një dhimbje e madhe sot për të gjithë kombin tonë. Kjo humbje është një arsye edhe më e fortë, një arsye më shumë për të vazhduar betejën krah për krah me SHBA-në dhe të gjithë aleatët tanë të mëdhenj, kundër një të keqeje të madhe që synon të terrorizojë dhe gjunjëzojë botën”,  u shpreh Rama.

Kryesocialisti Edi Rama shoqërohej nga deputetët Arta Dade, Artan Gaçi dhe Xhemal Qefalia. (LajmeShqip.com)